Kategorie

Platba a dodání zboží

 • Platba
  Dobírka, platební karta, bankovní převod, hotovost
  Platební karty
 • Dodání zboží
  Vyzvedněte si zboží osobně, nebo si ho nechte zaslat na svou adresu.

garance spokojenosti

 • Vrácení / výměna zboží
  Pokud se netrefíte velikostí oblečení napoprvé, máme vyhovující řešení.

kontakt

 • +420 608 223 723
 • kontaktní adresa
  BAMBUTIK - Afekt s.r.o.
  Plzeňská 120/205
  150 00 Praha 5, ČR

CERTIFIKÁTY - NEZÁVISLÉ DŮKAZY KVALITY

Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace

Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace provedl v roce 2013 testy antibakteriálních vlastností triček značky Afekt (nyní Bambutik). Testy prokázaly inhibiční vlastnosti triček, tzn., že naše trička zabraňují rozmnožování bakterií v textilii. To oceníte zejména při pocení, kdy nedochází k množení bakterií, které rozkládají lidský pot, což způsobuje zápach – tričko tedy není cítit potem i při delším nošeníÚstav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace není certifikovanou laboratoří, to znamená, že výsledky testů mají pouze informační charakter.      

Otázky a odpovědi k provedeným testům naleznete zde.

Antibakteriální vlastnosti bambusové viskózy, ze které je ušito naše oblečení, byly v minulosti testovány Japan Spinner Inspecting Foundation (JSIF) a světově uznávanou společností SGS. Oba testy prokázaly antibakteriální vlastnosti i po 50ti vypráních.

Na výrobě bambusové viskózy spolupracujeme s několika pletárnami - v ČR i v zahraničí. Každá z nich má jinou certifikační strategii, každopádně všechny jsou držiteli nejdůležitějšího certifikátu v textilním průmyslu:

Oeko Tex Standard 100 – jedna z nejuznávanějších norem v oblasti textilní výroby, jehož přísné testování probíhá v nezávislých laboratořích Oeko-texu – není přímo bio certifikátem, ale garantuje, že výrobek byl testován na chemikálie nebezpečné lidskému zdraví, popř. garantuje jejich minimální obsah. Textil označený tímto logem by měl mít vhodné pH pro pokožku. Více na www.oeko-tex.com.

Oeko Tex

Jeden z našich hlavních zahraničních dodavatelů bambusové viskózy je držitelem následujících certifikací a dokladů kvality:

2. Eco Cert – Certificate of Conformity - certifikát prokazující možnost prodeje organického bambusu dle specifikace EU ze třetích zemí do Evropy. Více na www.ecocert.com.

certifikát ECO CERT

 

3. FSC Chain of Custody Certificate vydaný nevládní organizací Det Norske Veritas potvrzuje, že výroba a prodej bambusu odpovídá FSC standardům. FSC (Forest Stewardship Council)  je mezinárodní nezisková organizace, jejíž hlavní ideou je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. Více na https://ic.fsc.org/.

 FSC