Kategorie

Platba a dodání zboží

 • Platba
  Dobírka, platební karta, bankovní převod, hotovost
  Platební karty
 • Dodání zboží
  Vyzvedněte si zboží osobně, nebo si ho nechte zaslat na svou adresu.

garance spokojenosti

 • Vrácení / výměna zboží
  Pokud se netrefíte velikostí oblečení napoprvé, máme vyhovující řešení.

kontakt

 • +420 608 223 723
 • kontaktní adresa
  BAMBUTIK - Afekt s.r.o.
  Plzeňská 120/205
  150 00 Praha 5, ČR

POT JE PŘIROZENÝ, ZÁPACH NIKOLIV

Pocení je zcela přirozené pro každého z nás, naše tělo se tím chrání proti přehřátí a reguluje své vnitřní prostředí. Ne všichni se ale potí stejně. Muži se potí více než ženy a u každého je pot také jinak cítit. Lidský pot se skládá z 99 % z vody a zbývající 1 % tvoří sůl, minerální látky, aminokyseliny, hormony, mastné kyseliny, kyselina mléčná a močovina.

Proč nám někteří lidé nevoní?

Pot sám o sobě cítit není, nepříjemný zápach vzniká, když se pot dostane do dlouhodobějšího kontaktu s bakteriemi, které běžně osidlují lidskou kůži. Když jsme oblečení, pot se dostává do oděvu, dochází k rozkladu bakterií a složek potu (bílkovin, kyseliny mléčné atd.) a tím vzniká nepříjemný zápach. Z toho vyplývá, že pokud bambusové oblečení eliminuje podmínky pro bakterie, účinně zamezuje i zápachu.

Pot prověří kvalitu bambusového oblečení Bambutik

Bambusové oblečení Bambutik má prokázané inhibiční vlastnosti. V praxi to znamená, že zamezuje množení bakterií a tím také vzniku nepříjemného zápachu potu. Struktura kulatých, hladkých a dutých viskózových vláken současně lépe absorbuje vlhkost a odvádí ji od těla pryč z dosahu bakterií, které se přirozeně vyskytují na pokožce. Oblečení je dříve suché a nelepí se na tělo.