Vítejte na novém e-shopu obchodu Bambutik.cz

ÚŽASNÝ MATERIÁL A SNADNÁ ÚDRŽBA

 

Co je bambusové oblečení

Bambusové oblečení je vyrobeno z viskózy, jejíž vlákno vzniká na bázi regenerované celulózy. A právě bambus je základní surovinou. (U klasické viskózy je to smrkové dřevo, u modalu buk).

Naše oblečení tvoří směs bambusové viskózy (95 %) a elastanu (5 %) o gramáži 220 g/m2. Tuto kombinaci, poměr i gramáž jsme volili jako ideální po pečlivém zvážení všech alternativ. Právě elastan má totiž vynikající strečové vlastnosti, takže materiálu dodává optimální pružnost, aniž by potlačil přednosti viskózy.

Proč je viskóza oblíbeným textilním materiálem

Je velmi měkká a příjemná na dotek, díky kulaté a hladké struktuře svých vláken nedráždí ani citlivou pokožku. Ve srovnání s bavlnou je více prodyšná a vykazuje lepší transport vlhkosti. Vyznačuje se dobrou savostí a v závislosti na struktuře tkaniny i nemačkavostí. Viskózová vlákna zajišťují optimální výměnu tepla, čímž přispívají k příjemnému pocitu při nošení v kterémkoli ročním období. Na rozdíl od čisté bavlny je viskózový materiál splývavější a lesklejší.

Jak se starat o bambusové oblečení

Oblečení perte v pračce při teplotě max. 40 °C, sušičku nedoporučujeme (může dojít k řídnutí úpletu, či jeho sražení). Trička s potiskem je nutné před prvním nošením vyprat. Pokud oblečení vyvěsíte na ramínku, nemusíte ho ani žehlit, případně vám stačí mnohem menší teplota, než je tomu u bavlny. Potisk na tričkách nežehlete vůbec. Pro delší životnost trička i potisku doporučujeme prát (případně žehlit) naruby a používat kvalitní, ovšem neagresivní prací prášky. Nepoužívejte aviváž ani žádné odstraňovače skvrn.

Zpět do obchodu