Vítejte na novém e-shopu obchodu Bambutik.cz

POHODLNÉ A BEZ ZÁPACHU

 

Pot je přirozený, zápach nikoliv

Pocení je zcela přirozené pro každého z nás, naše tělo se tím chrání proti přehřátí a reguluje své vnitřní prostředí. Ne všichni se ale potí stejně. Muži se potí více než ženy a u každého je pot také jinak cítit. Lidský pot se skládá z 99 % z vody a zbývající 1 % tvoří sůl, minerální látky, aminokyseliny, hormony, mastné kyseliny, kyselina mléčná a močovina.

Proč nám někteří lidé nevoní?

Pot sám o sobě cítit není, nepříjemný zápach vzniká, když se pot dostane do dlouhodobějšího kontaktu s bakteriemi, které běžně osidlují lidskou kůži. Když jsme oblečení, pot se dostává do oděvu, dochází k rozkladu bakterií a složek potu (bílkovin, kyseliny mléčné atd.) a tím vzniká nepříjemný zápach. Z toho vyplývá, že pokud bambusové oblečení eliminuje podmínky pro bakterie, účinně zamezuje i zápachu.

Pot prověří kvalitu bambusového oblečení Bambutik

Bambusové oblečení Bambutik má prokázané inhibiční vlastnosti. Více info o provedeném laboratorním testování naleznete zde. V praxi to znamená, že zamezuje množení bakterií a tím také vzniku nepříjemného zápachu potu. Struktura kulatých, hladkých a dutých viskózových vláken současně lépe absorbuje vlhkost a odvádí ji od těla pryč z dosahu bakterií, které se přirozeně vyskytují na pokožce. 

Zpět do obchodu